Топаз

-30%
Раухтопаз
210 UAH 300 UAH
-5%
Топаз капашон
5 700 UAH 6 000 UAH
-15%
213 UAH 250 UAH

Топаз – камінь напівдорогоцінної групи, який відносять до класу силікатів. Ці прозорі кристали вважаються найтвердішими у своїй групі та відрізняються інтенсивним скляним блиском.

Натуральний топаз купити можна різних кольорів - синього, блакитного, рожевого, проте варто мати на увазі, що під впливом ультрафіолету інтенсивність кольору поступово втрачається.

Опис

Вперше топаз знайшли на острові Топазіос, розташованому в Червоному морі, який і послужив назвою для відкритого мінералу. Існує також версія, що камінь назвали за аналогією зі словом "тапас", що перекладається з санскриту як вогонь.

Топази часто зустрічаються в природі і нерідко здобуті кристали важать понад 100 кг. Основні поклади кристалів зосереджені в Японії, США, Австралії та Бразилії, видобувають каміння також на Бірмі та на Уралі.

Ювеліри гранять топази до форми груші та овалу, рідше застосовують смарагдову та клиноподібну огранювання. Топази з відмінними якісними характеристиками обробляють діамантовим огранюванням із округленим майданчиком, а кристали з включеннями та дефектами перетворюють на кабошони. Висока твердість мінералу забезпечує топазу гарний скляний блиск і дає можливість гравіювання наносити на нього.

Топази, особливо круглого розміру чудово виглядають у будь-яких прикрасах з дорогоцінних металів - намисто, сережки, кільця.

Кольори та різновиди

В ювелірній промисловості топази використовують досить часто через їхню доступну вартість і різноманітність кольорів. Щоб зробити відтінки кристалів більш яскравими і насиченими їх облагороджують методами опромінення та термообробки, проте в цьому випадку на топаз камінь ціна значно знижується.

Найдорожчими вважаються натуральні топази:

  • інтенсивні бузкові;
  • рожевих відтінків;
  • блакитні;
  • золотисто-жовті кристали.

Для золотих ювелірних прикрас використовують кристали смарагдового та діамантового огранювання.

Варто знати! Колекційні варіанти особливо великого розміру надходять у продаж у формі кабошонів або в необробленому натуральному стані.

На топаз ціна доступна, проте більшість представлених у продажу каменів мають штучно посилені відтінки, які поступово тьмяніють при постійному носінні прикраси під прямим сонячним промінням.

Топаз – камінь, ціна якого може перевищувати 100 доларів за карат, але тільки в тому випадку, якщо його колір рідкісний – червоний (винний) чи зелений. Інші кристали, включаючи популярні блакитні Sky Blue та London Blue та рожеве каміння Imperial коштують не більше 50 доларів за карат. Найдешевші прозорі безбарвні топази.

Цікаві властивості

У народній медицині топазу приписуються цілющі властивості при лікуванні хвороб ШКТ та посиленні імунітету, а також заспокійливий вплив. Амулети з топазом рекомендують носити парам, які хочуть зачати дитину.

Вважається, що топаз здатний позбавляти депресії і вселяє в свого власника оптимізм (блакитний камінь), а рожеві топази приваблюють представників протилежної статі і розпалюють почуття.

З погляду астрології топази вважаються універсальним камінням, але для Стрільців і Скорпіонів є талісманами.