Танзаніт

Танзаніт - камінь рідкісний і дорогий. У гемології кристал називають циозитом і відносять до силікатної групи, а його відтінки можуть бути різними - від глибокого синього і фіолетового до жовто-коричневого.

Опис

В ювелірній промисловості попит мають каміння синього та фіолетового кольорів, проте такий натуральний танзаніт купити досить складно.
Варто знати! Камінь танзаніт має особливу властивість, так званий олександритовий ефект, що змінює відтінок кристала в залежності від інтенсивності навколишнього освітлення і кута огляду.

Танзаніт, ціна якого досить висока, видобувають у єдиному місці на планеті - у Танзанії, на честь якої камінь і отримав свою назву, запропоновану відомим ювелірним брендом Tiffany. Неподалік гори Кіліманджаро знаходиться невелике танзанітове родовище, яке буде вичерпано вже найближчими роками. Виявили танзаніти порівняно недавно африканські пастухи, а 1967 року, причому спочатку камінь прийняли за сапфір, і лише після аналізу визначили, що насправді знайдений матеріал є рідкісним різновидом циозиту.

Кольори та різновиди

Природні танзаніти зустрічаються в різних відтінках - синьому, фіолетовому, зеленому, блакитному, жовто-коричневому, причому незалежно від кольору всі кристали відрізняються сильним плеорхізмом який забезпечує зміну кольору в залежності від кута огляду. Один і той же камінь в залежності від того з якого ракурсу на нього дивитися може бути:

  • блакитним;
  • пурпурним;
  • коричнево-жовтий.

Нещодавно виявили зелений мінерал, якому дали назву хромовий.

Найрідкіснішими вважаються камені лавандового відтінку, а найціннішими – кристали насиченого синього кольору. На танзаніт ціна встановлюється залежно від кольору та чистоти кристала. Камені жовтого та коричневого відтінку піддають термообробці при високих температурах, після якої в них починає проявлятися синя кольорова гама. Вартість каменю, отриманого таким шляхом є найдоступнішою.

Купити танзаніт в Україні можна в ювелірних прикрасах, проте зустрічаються вони досить рідко, і найчастіше використовуються приватними майстрами для виготовлення ексклюзивних виробів.

Цікаві властивості

У народній медицині танзаніту приписують властивості засобу від головного болю та застудних захворювань. Вважається, що при тривалому носінні кристал здатний позбавити людину будь-яких шкірних захворювань і навіть від підліткових висипів.

Прикраси з танзанітом можуть допомагати повернути гармонію та порозуміння подружнім парам.

Астрологи не відносять камінь до талісманів для якогось конкретного знака Зодіаку і вважають його універсальним, проте стверджують, що володіння таким рідкісним кристалом здатне значно підвищити добробут свого власника.