Срібні каблучки
Срібні прикраси з кожним роком стають дедалі доступнішими. Однак, купити срібне кільце і правильно вгадати з вибором - справа непроста. Щоб подарунок радував, слід дотримуватись простих правил при виборі прикраси.
Загальні відомості
Прикраси зі срібла користуються популярністю серед модниць вже не один десяток років. Модні будинки пропонують елітні ювелірні вироби з цього металу, які красуються на показах та обкладинках глянсових журналів. Деякі впевнені, що срібні прикраси – це дешево та не благородно.
Однак, таке судження помилкове - багато сучасних молодят обирають обручки з цього каменю, чоловіки дарують своїм даних елегантні підвіски, сережки та інші прикраси зі срібла.
Що таке проба?
Основним елементом металу є мідь. Залежно від інших домішок, властивостей та міцності металу розрізняють кілька різних проб. Кожна їх використовується в різних випадках.
- 800 проба - дуже міцний вид срібла з високими ливарними властивостями. Через високий відсоток міді у складі найчастіше використовується виготовлення срібних столових приладів. Мінус виробів із цього металу - швидке окислення. через цю властивість метал отримав назву “жовтого срібла”.
- 830-а проба - на відміну від попереднього вигляду має дещо більший відсоток срібла у складі, що робить цей метал більш придатним для виготовлення срібних прикрас. Все ще низький відсоток срібла робить такі прикраси дешевшими, але й менш стійкими до окислення.
- 875 проба - не має характерного для попередніх видів жовтуватого відтінку, але все ще не підходить для виготовлення якісних ювелірних виробів. Цей вид срібла ідеальний для виготовлення столових приладів високої якості.
- 925 проба - це стандартний (стерлінговий) вид проби для виготовлення ювелірних виробів. Кільця, срібло для яких було обрано саме таким, дуже гарні в носінні і довгий час зберігають свій блиск. Крім того, метал такого виду дуже пластичний і дозволяє створити виріб будь-якої форми. Цей вид проби використовується найчастіше.
- 960 проба - високоякісний метал даної проби м'якший, попереднього варіанту, що може стати проблемою при виготовлення срібних кілець або інших прикрас. тому частіше використовується в декорі, коли необхідно створити хитромудрий елемент інтер'єру.
Коли ви вирішуєте купити срібний перстень, необхідно насамперед вивчити його пробу - так можна бути впевненим у покупці на всі 100%.
Як вибрати
При виборі кілець із срібла слід звертати увагу на такі показники:
- Розмір - кільце повинне щільно сидіти на пальці, не ковзати і не передавлювати його. Правильно підібраний розмір – запорука успіху при купівлі кільця. Якщо ж не вдалося вгадати, який розмір обручки носить людина, якій прикраса купується на подарунок, краще порадитися з продавцем або домовитися про можливий обмін.
- Проба – коли хтось вирішує кільце срібне купити, питання про контроль проби чомусь відходить на другий план. Як ми з'ясували, деякі види проб категорично не призначені для виготовлення прикрас.
- Зовнішній вигляд - купити кільце зі срібла не складе труднощів, проте підібрати ідеальне прикраса з потрібного приводу вже складніше. Ювелірні прикраси в магазинах представлені широким асортиментом, але не варто дарувати як дружній презент обручку. Крім цього, слід враховувати переваги одержувача - подобається йому простота в стилі або все ж він віддає перевагу громіздким прикрасам.
- Ціна - багато хто помилково вважає, що купити срібне кільце в Україні можна за безцінь. проте, стильні та сучасні прикраси часом можуть скласти конкуренцію у ціновій політиці навіть золотим прикрасам. Відштовхуйтеся від того, який бюджет ви готові виділити на покупку.
Догляд за сріблом
Незважаючи на свою невибагливість, вироби зі срібла потребують правильного догляду. Необхідні заходи при зберіганні виробів, своєчасному чищенні та інше, можна суттєво збільшити термін служби прикрас та зберегти їх первісний вигляд.
Щоб прикраси завжди виблискували, як нові, слід дотримуватись кількох простих правил:
- Недостатньо купити срібний перстень і скласти його в скриньку. Рекомендується "вигулювати" прикраси, щоб вони не окислювалися у темному сховищі.
- Срібні кільця необхідно знімати у випадках, коли ви миєте посуд або наводите вдома прибирання – вплив хімічних засобів може погано позначитися на металі.
- Зберігати ювелірні прикраси необхідно окремо від біжутерії – вироби з дешевих металів набагато швидше окислюються. Вони можуть передати "чорноту" срібним прикрасам.
- При чищенні виробів слід використовувати виключно щадні засоби. Категорично заборонено застосовувати жорсткі щітки та йоржики – вони залишають глибокі подряпини на м'якому металі, що може призвести до його якнайшвидшого псування.
- Чистити та полірувати прикраси зі срібла можна в домашніх умовах. Для цього добре підійдуть народні засоби - перекис водню, аміак, картопляний відвар. Також можна використовувати зубну пасту та м'яку ганчірочку для полірування.
- Слід знімати кільця на ніч - це дозволить уникнути випадкової деформації м'якого виробу і можливого пошкодження шкірних покривів.
Купити срібний перстень можна з будь-якого приводу - для такого подарунка не потрібна особлива урочистість. Правильний догляд та зберігання прикрас дозволять збільшити термін його служби до десятків років і зроблять подарунок незабутнім.