Опал

Опал 0,35ct
350 UAH
Опал 0,85ct
400 UAH
-20%
Вогненний Опал 2.60
-20%
Вогненний Опал 113 карат

Опал – це мінералоїд без кристалічної структури. За складом він схожий на кварц, проте має змінний вміст води і низьку твердість. Ювелірну цінність кристалу забезпечує особливий колірний ефект-опалесценція, через яку камінь переливається всіма кольорами веселки. Камені з таким ефектом називають благородними та відносять до категорії дорогоцінних, тому опал купити можна як інвестицію.

Опис

Точна дата відкриття опала не відома, проте його найбільші поклади зосереджені в Австралії. Основні місця залягання опала - вулканічні породи, тому видобувають мінерал не лише в Австралії, а й в Ефіопії, Мексиці, Британії, а нещодавно в НАСА заявили, що опали є на Марсі. У природі опали знаходять у вигляді натіків, щільних склоподібних чи сталактитових мас.

Основна маса опалів, що добуваються, - білі кристалічні пластини, а ось чорне і вогняне каміння зустрічаються набагато рідше.

Для того, щоб повною мірою проявити гру кольору, опали огранюють до круглої або овальної опуклої форми кабошона. Для серійного ювелірного виробництва використовують опалові дублети - пластини опала відполіровані до блиску і наклеєні на онікс або обсидіан, так як опали досить тендітні і легко розламуються навіть при незначному тиску.

Камені опали відрізняються точковою або мозаїчною грою кольору, через яку існує безліч їх різновидів.

Кольори та різновиди

В ювелірній промисловості цінуються благородні напівпрозорі опали, які найрідше зустрічаються в природі, їх поділяють на такі види:

  1. Білі – напівпрозорі кристали світлого блакитного відтінку.
  2. Чорні - каміння з фіолетовими, синіми, зеленими та бордовими переливами.
  3. Вогняні - жовті та червоні камені.
  4. Царські – з багатобарвним мозаїчним візерунком.
  5. Джиразоль – безбарвні опали.
  6. Лехос - повністю зелений камінь з численними переливами відтінків.

Найбільш цінними вважаються вогняні опали, оскільки вони зустрічаються дуже рідко. На вартість впливає прозорість, забарвлення та гра кольору каменю.
Чим інтенсивніший колір, тим дорожче обійдеться камінь. Якісно огранений опал купити можна за ціною 80-300 доларів за карат, проте через його крихкість виготовити з ним прикрасу буде досить складно.

Опал купити в Україні можна у приватних майстрів та у великих ювелірних салонах.

Цікаві властивості

Вважається, що опали сприяють розвитку талантів людини та можуть захищати від серцевих та інфекційних захворювань. У давнину цей камінь цінували саме за його цілющі властивості, а не за зовнішню красу, а римляни вважали самоцвіт символом кохання.

Астрологи рекомендують носити вогняні опали Овнам, Стрільцям, Левам та Скорпіонам, а блакитні – представникам водних знаків Зодіаку.