Морганіт

Морганіт - це один з різновидів берила. Морганіт – рідкісний камінь, особливе забарвлення надає йому марганець у складі. Походження назва мінералу незвичайне. Йому дали ім'я на початку минулого століття на честь багатого американця, колекціонера каміння Джона Пірпонта Моргана. Зазвичай, цей камінь має рожевий колір. Але бувають морганіти фіолетового та червоного кольорів. Перед тим, як купувати цей цікавий мінерал, варто детальніше поговорити про його властивості та різновиди.

Опис

Морганіт камінь - це берил, у складі якого є марганець. Саме марганець визначає колір цього мінералу, оскільки колірна гама морганіту така сама, як і в марганцю. Тобто він може бути у різних відтінках від світло-рожевого до світло-фіолетового.

На вигляд - це прозорий кристал, в якому немає внутрішніх дефектів або зовнішніх пошкоджень. Прозорі камені легкі в ограновуванні та обробці. Вони часто використовуються на ювелірних прикрасах та красиво переливаються завдяки своїй прозорості та цікавим відтінкам. Він багатогранний: поздовжні призми у кані йдуть паралельно краям.

Якщо структурі каменю є включення газу, рідин чи якихось твердих елементів, не прозорий. Такі екземпляри погано піддаються обробці. Їх рідко вставляють в ювелірні прикраси і продають тільки як талісмани або каміння, які можна поставити на полицю як сувенір.

На моргання ціна варіюється в залежності від того, яку обробку пройшов камінь. Також на ціну впливає те, в яку прикрасу вставлено камінь. Якщо визначати ціну за карат, вона варіюватиметься від 20 до 120 доларів. Чим більше камінь - тим вища його ціна за один карат і тим більше він цінується, тому що це рідкісний мінерал.

В цілому, це дуже цікавий камінь, який підійде під будь-який образ, а прикраси з морганітом можна дарувати дівчатам будь-якого віку, варто тільки вибрати правильний відтінок.

Кольори та різновиди

Камінь моргає має широкий колірний спектр. Його відтінки варіюються від ніжно-рожевого до фіолетового. Найчастіше у природі зустрічається саме рожевий морганіт.

Найдорожчим різновидом каменю вважається персиковий мінерал. За деякими оцінками та у певній обробці, за ціною він може наблизитися до діаманта.

Рожевий і персиковий морганіт найчастіше використовують для золотих прикрас, оскільки ці кольори вигідно грають із золотом. Бузковий та фіолетовий камінь беруть для срібних прикрас та прикрас із білого золота. Проте є винятки. Особливо якщо прикраса робиться на замовлення.

Також на ринку каменів поширений бузковий камінь та світлі відтінки фіолетового. Ювеліри цінують моргає за те, що він має дуже цікавий колір і з кожним відтінком можна працювати по-різному: обмежувати, включати в оправу із золота чи срібла. Однак майстри ніколи не використовують прийоми для того, щоб змінити натуральний колір морганіту.

Цікаві властивості

Має моргає властивості магічного каменю. Фахівці, які вивчають мінерали з погляду магії, кажуть, що цей мінерал високо цінується в культурі сходу і тому підходить людям, які захоплюються східними духовними практиками. Наприклад, буддистам. Вважається, що камінь:

  • Допомагає осягнути себе та досягти просвітлення.
  • Заспокоює.
  • Дарує надію.
  • Заліковує душевні рани і допомагає позбутися всього, що приносить страждання.
  • Допомагає вилікувати ментальні хвороби, позбутися страху, апатії, депресії.

На думку буддистів цей камінь має великий енергетичний потенціал, проте він підійде лише тим, хто хоче працювати над собою і розвиватися духовно.