Кунцит
Яскравий і незвичайний різновид сподумена відноситься до напівдорогоцінного каміння і представлений кристалами рожевих, бузкових і фіолетових відтінків. Різноманітність форм і огранювання дозволяє виготовляти з каменем різні прикраси. Кунцит купити (Україна) можна як у виробах, так і для виготовлення ексклюзивних прикрас.
Опис
Камінь був вперше описаний у 1902 році американським вченим Джорджем Кунцем – гемологом ювелірної компанії Tiffany на честь якого і був названий. Знайшли мінерал каліфорнійські старателі, проте визначити, що це за камінь не змогли.
Варто знати! У природі кунцити витріщаються у формі кристалів призматичної форми, довжина яких часто перевищує 10 метрів. За складом мінерал відносять до сподуменів.
Формується камінь кунцит у гранітних породах, проте далеко не завжди кристал має ювелірну якість. Найчистіші та найцінніші кунцити добувають у Бразилії, проте активно розробляються родовища мінералу в США, Афганістані та Африці.
Варто знати! Рожеві, бузкові та фіолетові відтінки прозорого кунциту формуються наявністю у складі кристала домішок марганцю, проте ультрафіолетове випромінювання освітлює камінь.
Мінерал є дуже крихким, тому найчастіше його обробляють смарагдовим або португальським огранюванням з додатковими гранями. Купити кунцит можна різних форм і розмірів:
- овальний;
- кушон;
- круглий;
- восьмикутний;
- серцеподібний;
- трильйон.
Камені зеленого і коричневого відтінку нагрівають для поліпшення кольору, причому на кунцит ціна значно нижча, ніж на інші камені рожевого кольору, такі як сапфіри, шпинель і турмалін, до того ж навіть ограновані камені зустрічаються досить великого розміру.
Ювеліри цінують кунцит за прозорість та чистоту і використовують для виготовлення помітних прикрас із золота - браслетів, брошів, шпильок, кілець, кулонів.
Кольори та різновиди
Кольори природного кунциту визначаються пастельною гамою відтінків від світлого рожевого до холодного фіолетового.
Найдорожчими вважаються саме рожеві кунцити, а прозоре безбарвне каміння практично позбавлене ювелірної цінності.
До різновидів кунциту відносять також спомислені жовтий трифан і зелений гідденіт, проте в ювелірному виробництві такі камені використовують дуже рідко.
Цікаві властивості
Буддисти стверджують, що кунцит допомагає концентруватися під час медитації та зміцнює енергетику свого власника. Вважається, що носіння виробів із кунцитом сприяє розвитку творчих талантів.
Народна медицина приписує кунциту властивості відновлення імунітету та стабілізації роботи нервової системи.
Астрологи радять купити кунцит тільцям, левам та скорпіонам, щоб захиститися від депресій, розвинути толерантність до оточуючих, зустріти свою другу половину.