Іоліт

Іоліт – це фіолетовий камінь, який був відомий ще у Стародавній Греції. Його люблять за цікавий синій або фіолетовий колір, а також яскравий скляний блиск. Іоліт часто називають водяним або хибним сапфіром за їхню зовнішню подібність. Багато ювелірів використовують мінерал як дорогоцінний камінь у золотих та срібних прикрасах.

Опис

Іоліт камінь-мінерал, який у ювелірній справі використовують як дорогоцінний. Спектр кольорів у іоліту – від блакитного до фіолетового. Це досить твердий камінь зі скляним блиском, який гарно переливається на світлі та добре поєднується з будь-якими металами. За це його і люблять ювеліри та покупці.

Іоліт - це один з різновидів кордієриту. Цей мінерал відкрили ще позаминулого століття. Проте, переважно камені, описані французьким ученим П'єром Луї Антуаном Корд'єром прозорі, трохи нагадують діамант. Іоліти ж більше схожі на сапфір завдяки своєму кольору. Багато хто навіть помилково сприймає іоліти за сапфіри.

Має іоліт властивості змінювати свій колір залежно від того, під яким кутом на нього дивиться людина. Це називається плеохроїзмом. У разі цих синіх мінералів властивість проявляється так: синій мінерал може здаватися блідо-блакитним, якщо на нього дивитися при яскравому сонячному світлі під гострим кутом. А фіолетовий буде блідо-синім.

Ювеліри знають цю особливість каменю та намагаються обмежувати його так, щоб створювалися прямі кути до ребрів призми. Якщо дивитися під прямим кутом – колір буде темнішим і насиченішим.

Кольори та різновиди

Залежно від того, якого кольору камінь іоліт його ділять на кілька різновидів. Так, виділяють:

  • Риси сапфіри - каміння насиченого синього або фіолетового кольору, виглядають дуже дорого і яскраво блищать.
  • Водяні сапфіри - світло-сині камені, які підійдуть молодим дівчатам.
  • Блакитні - бліді камені, які використовують у срібних прикрасах.

Кожен із видів цінується по-своєму за відтінок, блиск та прозорість. Ціна також часто визначається тим, якого кольору йоліт. Крім того, на цінник впливає ограновування, розмір каменю і те, в яку прикрасу він вставлений.

Цікаві властивості

Літотерапевти виділяють багато магічних властивостей каменю. Фахівці, які лікують хвороби силою каміння, рекомендують застосовувати іоліти у таких випадках:

  • Якщо є нервові розлади: нав'язливі стани, страхи, депресія, безсоння.
  • Для омолодження. Для цього потрібно мати камінь у срібній оправі.
  • Для того, щоб пробудити приховані магічні чи розумові здібності.
  • Для того, щоб активізувати роботу мозку (перед іспитом або важливим завданням).
  • Для того, щоб заспокоїти сердиту людину.
  • Якщо потрібно ухвалити важливе рішення.

Крім того, люди, які займаються магічними практиками, радять іоліт камінь купити як подарунок на 21-у річницю весілля. Він зміцнить сімейні узи і допоможе прожити разом у світі та любові ще стільки ж.