Геліодор

Геліодор камінь дуже сонячний та яскравий, він добре підходить для яскравих та творчих людей. Це - різновид берилу, який має багато цікавих властивостей і радує покупців та колекціонерів різноманітністю видів.

Опис

Геліодор - яскраво-жовтий камінь, який в основному видобувають у Бразилії, але він також поширений і по всьому світу, у менших масштабах. Так, він є на Середньому та Південному Уралі – місцеві геліодори невеликі. Крім того, добувають їх у таких регіонах:

  • Забайкалля;
  • Україна:
  • Мадагаскар;
  • Таджикистан;
  • Фінляндія;
  • Аргентина;
  • Намібія.

Назва у геліодора – «дар сонця». І справді, камінь дуже світлий, яскравий і ніби дарує тепло. В основному великі геліодори, що дозволяє грати з огранюванням.

Зовні геліодор схожий на цитрин. Якщо людина хоче геліодор купити, йому може бути навіть непомітна різниця. Однак визначити справжній геліодор можна за особливими білими включеннями всередині структури каменю. Їх називають сніговими знаками – канали білого кольору через увесь камінь. Вони підтверджують справжність мінералу.

Цікаво знати! Найчастіше геліодор обробляють сферично, з нього роблять намисто або браслети. Рідко використовується у кільцях або як підвіска. Можна зустріти у вигляді фігурок на камінній полиці.

Ціна геліодора залежить від того, наскільки він гарний за кольором. Найдорожчі екземпляри – з відтінками зеленого, а сіро-жовті – найдешевші. На камінь геліодор ціна стартує з 20 доларів, якщо камінь великий і хорошої якості, то він може коштувати 80 доларів за карат.

Кольори та різновиди

Колір геліодора залежить від того, де його видобували і які домішки є у ґрунті поруч із родовищем каменю. Якщо хочеться геліодор купити - Україна також видобуває цей мінерал, тут він переважно жовтий із зеленим або жовто-сірий.

Крім того, бувають камені із відтінками блакитного. Найцінніші та найкрасивіші - медово-жовті геліодори. Вони не тільки добре виглядають у будь-якій прикрасі, але й створюють особливий колірний настрій образу завдяки внутрішньому сяйві.

Цікаві властивості

Люди, які практикують лікування хвороб дорогоцінним камінням - літотерапевти - кажуть, що варто геліодор купити тим людям, які страждають від порушення серцебиття. Він стабілізує пульс та заспокоює.

Як і інші камені у жовтих відтінках, він добре підходить людям розумової та творчої праці – вченим, артистам та художникам. Він дає правильні позитивні імпульси.

Крім того, геліодор вважається каменем мандрівників. Він допомагає мандрівнику в дорозі, береже від неприємностей та поганих людей у подорожі.