Гранат

Гранат - дуже цікавий мінерал, його вважають найзагадковішим каменем. З ним пов'язано багато міфів, легенд та казок, написано багато творів. Довго гранатами вважали все каміння червоних та бордових відтінків, проте зараз вчені говорять лише про одну групу каміння. По суті гранат – камінь сильного кохання та яскравої пристрасті, крім того – психологічної зрілості.

Опис

Гранат камінь люди знають споконвіку. Ще давні перси, греки та скіфи робили з нього прикраси. За тисячолітню історію камінь мав багато найменувань.

Греки називали його "антракс", що означає "вуголок", якщо перекладати дослівно. У римлян для нього була назва "карбункул", а в Росії червоний мінерал називали для росіян він був "венісою", "бечетом" або "червцем". І лише у 13 столітті мінерал було названо «гранат». Латиною це означає «подібний до зерен».

Це цікаво. Купити гранат можна в різній ограновуванні, найчастіше це ступінчаста форма. Завдяки тому, що колір каменю яскравий, а самі екземпляри бувають великими, з гранатом роблять золоті прикраси. Часто – це чоловічі персні або намиста. Популярним є також браслет.

Ціна граната сильно варіюється, залежно від його розміру, виду, форми, кольору, огранювання та багатьох інших показників. Тому ціновий розрив дуже великий.

Найдешевший дорогоцінний мінерал можна купити в районі 200 доларів за карат. Крім того, ограновування може збільшити вартість каменю в кілька разів, а неогранені мінерали - найбюджетніші та доступні для людей із середнім заробітком.

Кольори та різновиди

Камінь має 14 типів, переважно гранати червоні, але можуть бути й інші кольори. Тож можна купити гранат і не червоний. Найпоширеніші з типів такі:

  • піроп – класичний тип з насиченим червоним відтінком;
  • Альмандин - найпоширеніший. Є червоний, коричневий та фіолетовий;
  • спессартин - він може бути в червоному, жовтому та рожевому кольорах;
  • андрадит – буває бурим, червоним, зелено-бурим та жовтим;
  • гросуляр - чимось схожий на аґрус. За кольором – відтінки зеленого з жовтим або бурим;
  • уваровіт - дуже рідкісний камінь смарагдового кольору;
  • гесоніт - помаранчевий або жовтий із золотим.

На вигляд це може бути дорогоцінний і напівдорогоцінний камінь.

Цікаві властивості

Астрологи радять купити гранат деяким знакам зодіаку. Наприклад, Козерогам - їм він надає енергію і не дає зневіритися, Скорпіонам мінерал допоможе подолати ревнощі і запальність.

Водоліям допоможе подолати непостійність, внаслідок чого у них налагоджуються особисті стосунки. Те саме відбувається і у випадку зі Стрільцями. Для Близнюків це додаткова енергія та життєва сила, а також можливість очистити свій розум, щоб побачити додаткові шляхи вирішення проблем.

Інші знаки можуть носити камінь гранат за бажанням як просту прикрасу.