Смарагд

-5%
Смарагд 8,40 ct.
77 425 UAH 81 500 UAH
-1%
Смарагд d3мм.
139 UAH 140 UAH

Смарагд – дуже красивий зелений дорогоцінний камінь, який підходить до золотих та срібних прикрас та стане гарним подарунком практично для будь-якої жінки. Варто розібратися докладніше про те, що це за мінерал і які цікаві властивості має смарагд - каміння може зберігати багато секретів.

Опис

Смарагд - це дорогоцінний камінь, який має насичений зелений колір завдяки хрому у його складі. Забарвлення може відрізнятися, якщо в складі мінералу є ванадій.

Назва біля каменю грецька. Стародавній народ називав його "smaragdos", що в перекладі означає зелений або сяючий камінь.

Цікаво знати! Зелений мінерал досить міцний, проте не такий твердий, як червоний рубін або алмаз.

Навіть необроблений смарагд коштує чимало, тому огранювання каменю займаються лише фахівці високого класу. Зазвичай для огранювання мінералу користуються двома методами:

  • сферичний - його застосовують, коли в камені є багато тріщин та домішок;
  • ступінчастий - йому надають форму з вісьма кутами, яка називається смарагдовим огранюванням.

На смарагд ціна визначається залежно від багатьох факторів. Це вага, огранювання, колір, чистота каменю. Ціна може варіюватися від 200 до 5000 доларів. Чим більший і якісніший камінь - тим дорожче коштує карат.

Кольори та різновиди

Натуральні смарагди – зелені. Однак є багато різновидів, що відрізняються відтінками. Все залежить від походження мінералу:

  1. Колумбійська. Найцінніший серед смарагдів має еталонний колір: яскраво-зелений, трав'яний.
  2. Трапіче. Трапіче - це прилад для роздавлювання цукрової тростини, він був поширений у побуті у жителів Латинської Америки. По суті це колесо зі спицями. А 1964 року ім'я трапіче отримали смарагди, які стали видобувати в Колумбії. Вони правда схожі на колесо чи квітку. Все завдяки шестипроменевій симетрії. Завдяки унікальній будові, неможливо підібрати два однакових трапіче.
  3. Замбійський. Цей камінь смарагд темніший, у нього чистий зелений відтінок із домішкою блакитного кольору.
  4. Зимбабвійський смарагд. Невелике каміння, але дуже якісне. Їх виділяють серед інших жовті домішки.
  5. Бразильський смарагд. Він світлий і чистий, відтінок більше сягає жовтого.
  6. Смарагд із ПАР. Світлий та непрозорий.
  7. Смарагд із Росії. Можна смарагд купити із Росії. Він непрозорий, темний, можливо зі слідами слюди.

Цікаві властивості

Незвичайні властивості камінь смарагд виявляє, коли його носять різні люди, адже мінерали також мають енергетику та по-різному її виявляють залежно від власника.

Так дорогоцінний мінерал здавна був окрасою, призначеною для молодих дівчат, які ще не одружилися. За переказами, мінерал допомагав їм зберегти невинність до шлюбу.

Крім того, зелений мінерал – талісман для моряків, який охороняє команду та корабель від бур. Також купити смарагд можуть ті, хто хоче знайти своє кохання та побудувати міцну родину без сварок та невірності.