Демантоїд

Демантоїд – це зелений гранат, він прозорий, зовні схожий на алмаз. Камінь славиться своїми незвичайними властивостями та привертає увагу багатьох ювелірів та покупців своєю красою.

Опис

Камінь – це різновид гранату, забарвлення досягається завдяки наявності у складі хрому та заліза. Є жовті демантоїди. Їхній колір пояснюється титаном у складі.
Назву «алмазоподібний» він отримав завдяки тому, що під час переливу світла на гранях каменю, перелом променів дуже сильний, виходить дуже схожим на діамант. Основний видобуток йде на Уралі, мінерал із цієї частини світу найбільше цінується на ринку. Крім Уралу камінь також видобувають:

  • На Шрі-Ланці.
  • В Італії.
  • У Намібії.

Однак видобуток не такий великий і на ринку купити демантоїд можна переважно уральського походження. Тож його навіть називають «уральський смарагд».

Зазвичай кристали невеликі – до половини сантиметра. В обробленому вигляді переважно вони важать до 2 карат. Унікальними вважаються мінерали розміром сантиметр.

Огранювання каменю роблять в основному таку, як у діаманта або смарагду. Камінь добре поєднується за кольором із сріблом або білим золотом. З нього роблять браслети, підвіски та кільця. Рідше можна зустріти золоті прикраси, оскільки каміння відносно невелике і губиться в золотому обрамленні.

Зверне увагу! Ціна на камінь за карат визначається тим, наскільки він чистий, без тріщин та огріхів. Якщо камінь більше двох карат – екземпляр дуже рідкісний і може коштувати близько 1000 $ за 1 карат.

Якщо зразок дрібніший і не ідеальний, то за 1 карат камінь коштуватиме близько 200-300 доларів. Що стосується каменю демантоїд, вартість також визначається огранюванням, так що іноді ціна може бути вищою.

Кольори та різновиди

Є кілька видів демантоїдів, які відрізняються один від одного кольором. Він може змінюватись від болотного до жовто-золотого. Є камені з вкрапленнями, схожі на котяче око.

Смарагдово-зелений колір у уральського різновиду. Цікаво, що часто в таких каменях є включення бісоліту. У цьому випадку вкраплення лише збільшують вартість каменю, роблячи його унікальним.

Цікаві властивості

Демантоїд добре підходить по гороскопу людям, чия стихія – повітря. Це Терези, Близнюки та Водолій. Крім того, добре поєднується з енергетики зі Стрільцями та Левами. Астрологи настійно рекомендують демантоїд купити цим знакам зодіаку. Особливо, якщо людина відчуває занепад сил та розчарування у житті.

Однозначно протипоказаний мінерал для Риб - він суперечить їх енергетиці і тільки дратуватиме і втомлюватиме.

Представники інших знаків можуть носити камінь просто так, як звичайна прикраса.