Сердолік

Камінь сердолік - це один із різновидів мінералу агату. Сердолік має червоно-жовтогарячий колір, буває в коричневих відтінках. Нині сердолік – найпопулярніший камінь у групі халцедонових мінералів. У багатьох людей такий самоцвіт асоціюється з життям, любов'ю та кров'ю, оскільки має червоний колір. У середні віки сердолік ділили на дві групи залежно від того, наскільки насичений колір каменю. Червоно-коричневі екземпляри називали чоловічими, а помаранчеві, персикові та інші світлі відтінки каменю – жіночими.

Опис

Сердолік - мінерал, який можна зустріти у червоному, коричневому та помаранчевому кольорах. Це досить жорсткий камінь. Особливість його в тому, що дуже складно знайти два однакові екземпляри. Адже сердолік має дуже багато відтінків у трьох основних кольорах. Таке різноманіття кольорів пояснюється тим, що в структурі самоцвіту є залізо. Залежно від того, скільки в мінералі заліза і які домішки є, і виходить колір конкретного каменю. Тож навіть у одному родовищі будуть досить різні за відтінками мінерали.

Лідер з видобутку та продажу сердоліку - Індія. Але якщо ви хочете сердолік купити Україна, то це не проблема, до країни привозять багато каменів зі сходу та навіть прикрас, що виготовляються в Індії.

Відмінною рисою мінералу і те, що у нього можна розглянути малюнок. Декому це нагадує мох, іншим здається, що це гори чи хмари. Смугаста структура малюнка допомагає відрізнити халцедон від каміння, схожого на нього. Наприклад, від Агат.

Зовні цей камінь дуже нагадує агат. Якщо ви не професіонал, то буде важко відрізнити один одного. А все тому, що обидва камені належать до халцедонів. Варто орієнтуватися на внутрішній малюнок каменю.

Крім того, камінь має сердолік властивості, яких не зустрінеш в інших мінералів з його групи. Він сильно змінює відтінок під впливом сонячних променів. Так, із темно-коричневого він стає яскраво-червоним на світлі. Це приваблює не лише покупців, яким подобається така гра відтінків на своїх прикрасах, а й ювелірів та спеціалістів.

Забарвлення біля каменю здебільшого нерівномірне. Сердолики з рівним кольором – рідкість, тому вони дуже цінуються. Текстура у каменю концентрично-смужкова, іноді буває прямолінійно-смужкова, але вона також зустрічається нечасто.

Кольори та різновиди

Сердолік купити можна в різних кольорах та відтінках. Так, колірна гама у нього варіюється від світло-жовтого до світло-коричневого та бордового. Однак залежно від того, наскільки камінь насичений за кольором, а також залежно від його основної тональності, професіонали виділяють три види цього каміння.

  1. Карнеол. Цей різновид насиченого червоного кольору. Часто карнеоли порівнюють із кров'ю та асоціюють із серцем.
  2. Власне сердолік. Камені з цього різновиду зазвичай жовто-коричневі, персикові, оранжеві або ніжно-рожевого кольору.
  3. Сардер. Це - найтемніший різновид сердоліку. Зазвичай він бордовий чи має насичений каштановий колір.

Цікаві властивості

Багато народів шанували мінерал і вважали, що камінь сердолік має магічні властивості. Таке переконання пішло ще з часів Стародавньої Греції. У цій країні люди вірили, що амулет із таким мінералом може зупинити кровотечу, а також заспокоїти людину, змусити її змінити гнів на милість.

У Стародавньому Єгипті цей мінерал також часто використовувався для релігійних ритуалів та магії. На мінерал наносили малюнки богів, яким поклонялися єгиптяни. Такі амулети носили для захисту від пристріту та прокляття.

У середньовічній Європі камінь також вважали дуже сильним захисником від темних сил, чаклунства та витівок диявола. Часто його носили придворні для того, щоб уберегти себе від недоброзичливців та пліткарів.